örgü , dantel, şal, kazak,

Dantel Havlu Kenarı Modelleri

Havlularımızı süslemek yada çeyizlere konulacak havluları süslemek için ördüğümüz dantel havlu kenarlarına bir göz atacağız..
Çok şık bir damat havlusu ile bakalım modellerimize, boncuklar kurdelalar ve çiçek motifleri ile dizayn edilmiş kalın dantelin havluya dikilmiş kolay bir örnek olduğu kadar şıklığı ile çeyizinizin gözdesi olabilecek şık bir model..
Altın yaldızlı farklı üç modelde çeyizlerimizin gözdesi olabilecek nitelikte, birinde havlunun üzerine nakışlarla desen yapılmış çiçekler, beyaz dantel ipliği ve yaldızlı ip ve kurdelalarla süslenmiş bir model, diğeri delik işi dantel ile yapılan kalın bir dantelin üzerine çiçek motiflerle işlenmiş altın yaldızlı ipin ve yine kurdelaların kullanıldığı hoş bir dizayn ve çok danteller.
Beyaz dantel ipliği ile girintili çıkıntılı örülmüş üzeri renkli iple süsleniğ gük motifleri dikilmiş diğer bir modelde göz dolduruyor..
Çeyizlerde olması gereken şık bir havlu takımı ve havlu kenarı örneği de oldukça modern ve şık..Beyaz bobin ipliği ile örülmüş ve güll motifleri süslenmiş delik dolgu bir örnek daha.. Mani dantel ipliği ile örülmüş oymalı fiyonk desenli kalın dantel örneğide oldukça güzel bir örnek ve basit örülmesi kolay..Yine mavi ebrulü iple örülmüş ve havlusu da küçük boncuklarla bezenmiş günlük de kullanabileceğiniz bir model..
Havlusuna mor menekşe kanaviçe işlenmiş havlunun kenarı ise gül desenleri konulmuş çok şık bir model.. Beyaz dantel ipliği ile örülmüş kocaman oymalı kenarlar rengarenk ve değişik renkli iplerle dizayn edilmiş gösterişli modellerde tercihiniz olabilir çeyiziniz için..
İnce basit beyaz ve ebrulü ip kullanılarak dizayn edilmiş basit örneğe de yeşil dallar sonradan örülüp dikilmiş..
Yine çok basit örülebilecek mini sarı beyaz çiçekler oldukça güzel görünüyor..
Bir tane şiş ile ajur tekniği kullanılarak şiş ile örülmüş farklı tasarım havlu kenarını da aşağıda görebilirsiniz..

Resimleri tam boy görebilmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ