örgü , dantel, şal, kazak,

Çok Şık şal Modelleri

Arkadaşlar, kış mevsimi tüm şiddeti ile devam ederken evde oturanlar, hatta çalışanların bile kolaylıkla tatbik edebileceği türden kolay örneklerinde yer aldığı aralarında yeni ve farklı modellerinde bulunduğu şallara yer vermek istedim bu yazımda, siz örgü sevenlerin ilgisini çekeceğine inanıyorum her mevsim severek kullanabileceğiniz bu modern şekilde örülmüş şallarla şıklığımıza şıklık katalım, seçeceğiniz yün yada pamuklu ip türüne göre, şişlerle veya tığ ile örebileceğiniz mevsimine uygun tasarımlar yapabilirsiniz ve severek kullanabilirsiniz.

Örgüde iddialı iseniz bu şalları kolayca örebilirsiniz, fantezi, ajurlu file, delikli, ters örgü tekniklerinin kullanıldığı şiş örgüleri, delik, dolgu, file, örümcek ve gül motiflerinin kullanıldığı tığ ile örülmüş birbirinden şık ve modern şallar, abiye ve spor olarak kullanabileceğiniz nitelikte..
Örgü örnek oldukça zevkli ve keyifli bir iştir, daha zevkli ve keyifli hale getirmek istiyorsanız da farklı örgü tekniklerini bilmeniz gerekmektedir, bu yüzdende farklı örgü tekniklerini öğrenmelisiniz işiniz kolay olsun ve zorlanmadan örnek istediklerini örün. Basit bir örgüyü örerken bile bilmeniz gereken bazı örgü teknikleri ve kuralları vardır.. En kolay örebileceğiniz örgü düz örgüdür ve lastiktir, işe buradan başlayabilirsiniz ve devamı da gelecektir yavaş yavaş.
Firkete işi şal da örebilirsiniz, ilerleyen yazılarımızda bu tarz modellere de yer vereceğiz, değişik bir şal örneğine sahip olacaksınız bu sayede ama dantelin ve örgünün dışında kalan bir uygulama ile, oldukça basit olduğu söyleyebiliriz ama gösteriş olarak da oldukça havalı şallar yapılabiliyor..
Başka basit bir örnek daha yazayım sizler için, plastik küçük yuvarlak halkalar alın, manifaturalarda bulabilirsiniz bunları, üzerlerine renkli hatta evde kalan yünlerinizi değerlendirerek tığ ile doldurun, sonra zincirlerle birbirine ekleyin ve etrafına saçak yapın oldukça kolay ve şık bir şal örneği tarif size:):)

Resimleri tam boy görebilmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ