örgü , dantel, şal, kazak,

Kanaviçe Modelleri

Kanaviçeleri patiskalara işleyerek farklı ve şık tasarımlar elde edebiliriz günümüz için çok hatırı sayılır olmasa da halen keyifle kullananlarınız olduğuna da eminim..
Kanaviçe ile etaminin birbirine benzerlikleri vardır, her ikisininde işleniş biçimi aynıdır, ama etaminin delikleri kendiliğinden oluşturulmuş kanaviçe içinse patiskanın üzerine diktiğimiz delikli bir işleme kumaşı üzerine bir kasnak yardımı ile işleriz..
Bir kaç şemayı da koyduğum modeller arasında çiçekli işlemeler var oldukça hoş görünen, havlu kenarları masa ve sehpa örtüleri, çocuk yastık ve battaniyesi, yatak örtüsü modelleri var..
İlk örnekte görünen havlunun üzerine yapılan işlemeler doğanın en nadide çiçeği olan gül desenleri oldukça şık bir hava katmış havluya..Bebeklerinizin karyolalarını süsleyecek yatak takımına işlenmiş şık iki farklı yatak takımı örneği de oldukça hoş görünüyor..
Şemalarından yararlanabileceğiniz ilk örnek saksıda bir çiçek ve kocaman bir gül örneği, örtülerinizin kenarına da işleyebileceğiniz bir çok örneğin şemasını görebilirsiniz resimler arasında.
Sarı havlunun üzerine uyarlanmış şık mor güllerde harika görünüyor..Örneklerin içinde küçük mini çiçeklerle dizayn edilmiş masa örtülerini işlemekte kolay ve zevkli, kanaviçe ve etamin işlemek aslında çok keyiflidir.. İşleyip bitirdikten sonra örtülerin etrafına dantel örerek de dahada şık hale getirebilirsiniz..
İçlerine bir tanede etamin örneği koydum deseni hoşuma gitti belki ilginizi çeker diye düşündüğüm için, sol anahtarının üzerine çiçekler ve kuşlar işlenmiş, sizde renkli bir etaminin üzerine bu deseni uygulayarak istediğiniz bir tasarımı hayata geçirebilirsiniz..
Gonca saplı bir gül şemasındaki deseni çok beğendim renkli bir kumaşa işleyerek duvara pano yada farklı tasarım yastıklar yapabilirsiniz sizde..
Etamin bir yatak örtüsü modeli de var ki siz yine farklı desen ve renkler kullanabilirsiniz verdiğimiz şemalardan yola çıkarak..Kanaviçe ve etamin sevenler için..

Resimleri tam boy görebilmek için lütfen küçük resmin üzerine tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ