örgü , dantel, şal, kazak,

Dekoratif Dantel Perde ve Perde Ucu Modelleri

Dantel örmekten hoşlanan sevgili hanımlar~~

Şimdide perde ucu ve perdelere, mini perdelere değinmek istiyorum.. Dekoratif görünümleri ile kullanıldıkları alana renk ve farklılık katacak bu perdeler hoşunuza gidecektir, gerek kısa perdeler örebilirsiniz yada tamamen uzun tercih edebilirsiniz ada perdelerinizin ucuna yada aralarına dikerek istediğiniz tarzda ve istediğiniz odanızda kullanabilirsiniz.. İlk örneğimiz dilimler halinde örülmüş bobin dantel ipliği kullanılmış çok şık ve zarif kısa bir perde örneği, rustik bir çubuğa geçirilerek kullanılmış.. Sık iğne dantel örneği kullanılmış olan şık bir perde ucu örneği bu örnek de oldukça modern ve şık bir tasarım olmuş..

Mini motiflerin birleştirilmesi ile oluşturulmuş çok şık bir perde ucu modeli daha eminim şıklığına sizde katılacaksınız.. Delik bir perde örneği görüyorsunuz, uzun bir perde örneği uç kısmına ise gülller işlenmiş bu örnekte oldukça güzel görünüyor.. Püsküllü farklı bir model daha yandan bütün olarak örülen perde de kısa tasarım bir model rustiğe takılmış yine.. Yine zarif bir model kumaşa dikili ama araya ve uç kısımada yerleştirilmiş modern ve şık bir model ortaya çıkmış..

Yine püsküllü ve halkalı bir örnek daha çok kibar ve zarif..Bir başka örneğimiz ise kumaşın ucuna ve arasına dikilmiş kolay bir örnek, herkesin rahatlıkla örebileceği.. Bir saksı ve üzerine yerleştirilmiş bir perde örneği daha kısa olarak örülmüş ama siz üzerine delikler örerek bu modeli uzatabilirsiniz.. Mutfak perdesi olarak kullanabileceginiz perde ucu kolay ve basit bir örnek.. Dilimli kısa perdede de çiçek desenleri ile örülmüş farklı bir model.. Bir kemer ve kuşların resmedildiği uzun perde de otantik görünüyor..

Aşağıdaki bütün fotoğraflarımızın büyük hallerini görebilmek için fotoğrafların herhangi birinin üzerine tıklayarak bu konunun fotoğraf galerisine gidebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ