örgü , dantel, şal, kazak,

Dantel İşlemeli Patiska Mutfak Takımları

Artık patiska işlemeler yok diye düşünüyordum ki gezinirken rastladım nette modeller o kadar güzeldi ki ve el emeği diye düşündüğüm için paylaşmadan geçemedim.. Çünkü el emeği tasarımlar her zaman için daha ilgi çekici ve farklı fikirler verebilen değerli uğraşlardandır, hazır aldığınız bir örtünün yerini asla tutamazlar, siz hayal gücünüzü kullanarak farklı renklerle farklı iplerle farklı dekorasyonlar üretip kullanabilirsiniz..
Beyaz bir patiskayı işleyerek neler ortaya çıkarabiliriz bir bakalım, hayal gücümüzü kullanarak bu bezlere mutfakta kullanılmak üzere harika işlemelerle desenler ve danteller uygulayabiliriz ve kullanabiliriz.. Ben size masa üzerinde kullanacağınız tarzda örtüleri seçtim sizler farklı boyutlarla peçeteler önlükler yada uzun masa örtüleri dizayn edebilirsiniz..
İlk modelimizde kalın kalın örülmüş dantel uçlar olmakla birlikte kumaşa vereceğiniz oymalı bölümlere göre danteller örüp dikebilirsiniz..
Yine patiskayı şekil vererek oyduktan sonra kumaşın üzerine basit nakışlar yapabilir ve şekilde görüldüğü gibi bir danteli üzerine dikebilirsiniz.. Pek iyi bilemediğim için açıklamalarım tatmin edici olamayabilir ama siz işi bilenler işin anlamışınızdır zaten..
Yılbaşı için tasarlanmış şık bir örtü görüyorsunuz ben bunu çok beğendim, bununla şık bir masa örtüsü peçete amerikan servis ve aklınıza gelen bir çok parça yapabilirsiniz.. Kırmızı biberler örmüşler ve iki dilimli kalın bir danteli örtüye diktikten sonra kumaşın üzerine de yaprakları dikip şık bir örtü daha oluşturmuşlar..
Mor ile yapılmış üzümler yine oymalı kumaşa yapılan dantelin üzerine dikilmiş kumaşa yapraklarda yapılmış ve şık bir örtü daha meydana gelmiş sizde bu desenleri kullanarak farklı örtüler yapabilirsiniz.. Yan taraftan kesilmiş olan kumaşa yanlamasına rakli kalın çiçekli bir dantel yapılmış uç kısmına da yine dantel dikilmiş, dantelin üzerine çiçek motifleri örülüp dikilmiş ve şık bir tasarım daha ortaya çıkmış..
Kimi kumaşa uygulanan boyama tekniği çiçeklerde mevcut…

Aşağıdaki bütün fotoğraflarımızın büyük hallerini görebilmek için fotoğrafların herhangi birinin üzerine tıklayarak bu konunun fotoğraf galerisine gidebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ